Nevidea


1994 yılından itibaren akademik çalışmaların ve görevlerin yanında farklı eğitimlerden ve çalışma alanlarından gelen arkadaşlarla bir çok eğitim, yönetim projesinde ve girişimde yer alma fırsatı buldum.


İki binli yılların başından itibaren bireylerin ve organizasyonların eğitimler, projeler ve yaratıcı girişimcilik çabaları için kullandıkları kaynak karşılığında ulaşılan sonuçların etkinliği ve verimliliği konusunda düşünmeye, akademik bilginin gerçek iş yaşamı ile etkin şekilde ilişkilendirilmesinde ki zorlukları değerlendirmeye ve tartışmaya başladık.

Bu dönemde akademik bilgiye dayalı, yalın ve gerçek çalışma ortamında yaparak ve yaşayarak öğrenmenin bireylerin, organizasyonların ve her türlü girişimin başarısını, verimliliğini ve mutluluğunu sağlamada en etkin yöntem olduğunu tartıştık. 


Bu aşamadan itibaren çalışmalarımızda eğitim ve çalışma ortamlarının etkin entegrasyonunu önceledik. Bizim için yeni olan bu yaklaşıma bir isim vermek amacıyla "Yenilikçi, Farklı ve Yaratıcı" düşünceyi ifade ettiğini düşündüğümüz "Nevidea" yı "nev" ve "idea" kelimelerini birleştirerek oluşturduk.

Doç. Dr. Levent Altıntaş